کم خونی و اثرات آن بر جراحی بینی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 5 آبان 1397 در ساعت 12 : 50 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یکی از سوالاتی که بسیاری از مراجعین به مطب دکتر فیروزه رئیسیان خواهان پاسخ آن هستند این است که آیا کم خونی می تواند مانعی برای انجام عمل زیبایی بینی باشد و یا آنکه آیا کم خونی بر نتیجه عمل زیبایی بیینی تاثیر گذار است یا خیر؟ در این مقاله از سری مقالات آموزشی وب سایت دکتر فیروزه رئیسیان قصد داریم تا در این رابطه به شما توضیحات لازمه را ارائه دهیم تا در صورتی که این سوال یکی از سوالاتی است که ذهن شما را برای انجام عمل زیبایی بینی مشغول کرده است تا دانستن پاسخ آن بتوانید تصمیم بهتری در این رابطه بگیرید.

کم خونی چیست؟

در ابتدا بهتر است تا توضیحاتی در رابطه با اینکه کم خونی چیست و اینکه به چه فردی کم خون گفته می شود بپردازیم. کم خونی یا آنمی نوعی بیماری است که در آن بدن فرد بیمار گلبول قرمز سالم به حد کافی  تولید نکرده و همین امر سبب می شود تا اکسیژن به میزان کافی به بافت ها و اندام های حیاتی وی نرسد. در پی چنین فرایندی شخص دچار ضعف و بی حالی بسیاری می شود. کم خونی می تواند دلایل بسیاری داشته باشد که میتواند به طور موقتی ، مدت دار و یا دائمی همچنین خفیف یا شدید باشد.

آیا شخص مبتلا به آنمی می تواند جراحی بینی انجام دهد؟

یکی از ملزوماتی که قبل از انجام جراحی زیبایی بینی می بایست آنرا انجام داد آزمایش کم خونی می باشد. در صورتی که میزان هموگلوبین شخص کمتر از 10 باشد می بایست قبل از جراحی بیمار نسبت به برطرف نمودن این مشکل اقدام نماید تا بتوان جراحی بینی را بر روی وی انجام داد.

آیا می توان آنمی را پیش از جراحی بینی درمان کرد؟

در صورتی کم خونی از نوع موقت و نیازمند مکمل باشد می توان آنرا با مصرف مکمل های خوراکی دارای آهن، ب12 و... درمان نمود و سطح هموگوبین خون را به حد مورد نیاز افزایش داد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
کم خونی و اثرات آن بر جراحی بینی

کم خونی و اثرات آن بر جراحی بینی

یکی از سوالاتی که بسیاری از مراجعین به مطب دکتر فیروزه رئیسیان خواهان پاسخ آن هستند این است که آیا ک ...