بلفاروپلاستی

چند سالی است که درمان های ضد پیری و جوان سازی در بین مردم رواج پیدا کرده است. از جمله اعضای بدن که میتواند پیری و سالخوردگی را در چهره فرد نمایان کند پلک ها هستند. افتادگی پلک ها از شادابی و نشاطی که در چهره وجود دارد میکاهد و باعث پیر به نظر رسیدن چهره میشود. یکی از روش های درمانی بسیار موثر که امروزه برای افتادگی پلک و همچنین حذف پوست های اضافی آن به کار گرفته میشود، بلفاروپلاستی است. عمل بلفاروپلاستی نه تنها برای زیبایی بلکه کاربرد درمانی نیز دارد. افتادگی پلک ها موجب کاهش دید شدید میشود که با انجام عمل بلفاروپلاستی، دید فرد به طور کامل احیا خواهد شد. بهترین سن برای انجام عمل بلفاروپلاستی ۳۵ سال به بالا میباشد زیرا افتادگی پلک معمولا از سنین ۳۵ سال به بالا شروع شده و با افزایش سن این افتادگی حادتر میشود. انجام عمل بلفاروپلاستی تنها زمانی انجام میشود که فرد کاملا سالم بوده و از هیچگونه بیماری خاصی برخوردار نباشد.

برخی تصور میکنند که با انجام عمل بلفاروپلاستی حلقه های سیاه اطراف چشم، افتادگی ابرو و چروک هایی که بین دو ابرو وجود دارد نیز از بین خواهند رفت که یک تصور کاملا غلط و اشتباه میباشد. با انجام عمل بلفاروپلاستی تنها افتادگی پلک ها برطرف شده و سایر نواحی چشم بدون آنکه تغییری در آنها ایجاد شود به حالت قبل باقی خواهند ماند.

قبل از انجام عمل بلفاروپلاستی بیمار باید توسط پزشک مورد بررسی و معاینه قرار بگیرد. با اینکه عمل بلفاروپلاستی یک عمل زیبایی محسوب میشود اما وضعیت جسمانی بیمار قبل از عمل باید به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد. چندین معاینه بر روی بیمار قبل از انجام انجام میشود که میتوان به معاینه جسمانی و بررسی کامل چشم ها اشاره نمود. آزمایش بینایی و همچنین اشک نیز انجام میشود تا با بررسی این آزمایش ها پزشک بتواند تشخیص دهد که فرد آمادگی لازم برای انجام عمل را دارد یا خیر.

عمل بلفاروپلاستی در اکثر موارد بصروت سرپایی انجام میشود و نیازی به بیهوشی نخواهد بود. تنها در تعداد کمی از عمل بلفاروپلاستی احتمال بیهوشی عمومی بیمار وجود دارد که کاملا به نظر پزشک معالج بستگی دارد. برای اینکه بیمار دردی را به هنگام عمل بلفاروپلاستی متحمل نشود پزشک داروی بی حسی را به پلک بیمار تزریق میکند و پس از مدتی عمل شروع خواهد شد. عمل بلفاروپلاستی ابتدا با پلک بالا شروع میشود و جراح برش کوچکی را برای برداشتن پوست اضافی بر روی پلک انجام میدهد. بعد از آنکه عمل پلک بالا انجام شد نوبت به پلک پایین میرسد. در عمل بلفاروپلاستی پلک پایین چربی هایی که مرتبط با کیسه چشم هستند برداشته میشوند. حتی ممکن است قسمتی از پوست پلک پایینی بیمار نیز برداشته شود.

مدت زمانی که طول میکشد تا بیمار بهبودی خود را به دست آورد کوتاه است.  مدت زمان بهبودی بیمار نسبت به سایر عمل های زیبایی کوتاه تر است. پس از آنکه عمل بلفاروپلاستی با موفقیت انجام شد بیمار پس از معاینه ای که توسط پزشک صورت میگیرد به خانه فرستاده میشود. پس از عمل مطمئنا بیمار با دردهایی که ناشی از برش و حذف چربی پلک میباشد مواجه خواهد شد. این درد مطمئنا موقتی است ولی امکان دارد قطع کامل درد حتی تا چند هفته طول بکشد. پزشک برای اینکه تا حدی از درد و تورم عمل بلفاروپلاستی بکاهد برای بیمار داروهایی را نسبت به نظر خود تجویز خواهد کرد که یکی از این داروها ایبوپروفن میباشد.

عمل بلفاروپلاستی به دلیل اینکه در ناحیه چشم و پلک انجام میشود یکی از عمل های زیبایی بسیار حساس محسوب میشود که  تنها باید توسط متخصص جراحی زیبایی انجام شود. جراحی که عمل بلفاروپلاستی را انجام میدهد باید با آناتومی دقیق این ناحیه از صورت به طور کامل آشنایی داشته باشد تا هیچگونه عارضه ای در ارتباط با بینایی فرد ایجاد نشود. امروزه کیلینیک های زیبای زیادی پدید آمده اند که عمل بلفاروپلاستی را انجام میدهند اما به دلیل اینکه این عمل از حساسیت بالایی برخوردار هستند حتما باید کار را به افراد متخصص و فوق متخصص که سابقه چندین عمل بلفاروپلاستی را دارند بسپارید.

دکتر فیروزه رئیسیان جراح و متخصص گوش و حلق و بینی سابقه طولانی و درخشانی در انواع عمل های زیبایی، جراحی زیبایی بینی و عمل بلفاروپلاستی دارد و تا کنون عمل های زیبایی متعددی را بر روی بیماران به انجام رسانده است. تمامی بیمارانی که عمل های زیبایی خود را به دکتر فیروزه رئیسیان سپرده اند رضایت کاملی از عمل خود داشته اند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :