رینو پلاستی

یکی از عمل های زیبای که چند سالی است در کشور ما با استقبال زیادی مواجه شده است عمل رینو پلاستی و یا همان جراحی زیبایی بینی میباشد. عمل رینو پلاستی با رعایت دقیق نکاتی که از بروز هر گونه مشکلات تنفسی در بیمار جلوگیری میکند انجام میشود. عمل رینو پلاستی اگر به درستی و توسط پزشکان متخصص انجام شود میتواند زیبایی ظاهر بینی را به طور کامل بهبود بخشد.

رینو پلاستی میتواند بیشتر ایرادهای بینی را از بین ببرد. با انجام عمل رینو پلاستی میتوان ایراداتی همچون بزرگ بودن بینی، قوزدار بودن بینی، افتادگی نوک بینی، پهن بودن بینی، بزرگ بودن سوراخ های بینی، جعبه ای شکل بودن نوک بینی، زیاد بودن فاصله نوک بینی، در رفتگی تیغه بینی، دو شاخه بودن نوک بینی، دماغ زین اسبی و دفورمیتی های بعد از عمل را برطرف نمود.

عمل رینو پلاستی به دو روش مختلف انجام میشود که یکی  از آنها عمل جراحی زیبایی بینی باز و دیگری عمل جراحی زیبایی بینی بسته میباشد. عمل رینو پلاستی باز در ناحیه بافت بین دو سوراخ بینی انجام میشود بدین صورت که پزشک شکافی را در بافت بین دو سوراخ بینی ایجاد کرده و از طریق شکاف ایجاد شده تغییرات مورد نظر خود را بر روی بینی اعمال میکند. مدت زمان انجام عمل جراحی زیبایی بینی باز نسبت به عمل جراحی بینی بسته طولانی تر میباشد. عمل رینو پلاستی باز برای افرادی که قصد دارند تا تغییراتی در نوک بینی خود ایجاد کنند مناسب میباشد.

در عمل رینو پلاستی بسته بر خلاف روش باز برش بزرگی بین دو سوراخ بینی ایجاد نمیشود. در این روش از جراحی زیبایی بینی یک برش کوچک بر روی قسمتی از بینی انجام میشود و سپس پزشک از طریق همین شکاف میتواند نسبت به زیباسازی بینی اقدام نماید. در جراحی زیبایی بینی بسته تغییرات کوچکی بر خلاف روش باز بر روی بینی انجام میشود. بیشتر پزشکان همواره سعی میکنند تا از روش رینوپلاستی بسته برای زیباسازی بینی استفاده کنند زیرا در این روش محل شکاف در مدت زمان کوتاهی بهبود می یابد.

رینو پلاستی در گذشته به صروت سنتی انجام میشد که البته مشکلاتی را برای بیمار بوجود می آورد. در رینو پلاستی سنتی پزشک تنها بر روی زیبایی بینی متمرکز میشد که به همین دلیل مشکلات زیادی برای بینی بیمار بوجود  می آمد. در رینوپلاستی سنتی برای اینکه فرم بینی به شکل دلخواه بیمار در آید، استخوان ها به شدت خورد شده و غضروف ها نیز برداشته میشدند که همین موضوع کاربرد بینی را تا حد زیادی دچار مشکل میکرد. اما در روش رینو پلاستی مدرن اعتقادی به حذف غضروف و یا خرد کردن استخوان ها نیست. در رینو پلاستی مدرن از روش های دیگری مانند بخیه زدن و همچنین فرم دادن استفاده میشود که زیبایی بینی را بدون آنکه کوچکترین اختلالی در عملکرد آن ایجاد شود بهبود میبخشد.

نکته ای که بیماران باید قبل از انجام عمل رینوپلاستی در نظر داشته باشند این است که نباید اصرار زیادی به کوچک شدن بیش از حد بینی داشته باشند. بیشتر خانم ها اصرار زیادی دارند تا بینی آنها تا حد زیادی باریک و کوچک شود که در اصطلاح پزشک به آن بینی عروسکی میگویند. توجه داشته باشید که اگر مجرای بینی تا حد زیادی باریک شود ممکن است مشکلات زیادی را در تنفس بیمار بوجود آورد. مجرای بینی هر چقدر تنگ تر شود به مراتب هوای کمتری جریان پیدا میکند که ممکن است مشکلات شدید تنفسی را به همراه داشته باشد.

عمل جراحی زیبایی بینی را به پزشکان تازه کار نسپارید. متاسفانه بسیاری از بیمارانی که عمل رینو پلاستی را به کیلینیک ها و پزشکان تازه کار و ناوارد واگذار کرده اند با مشکلات زیادی بعد از عمل مواجه شده اند. از جمله مشکلاتی که ممکن است بوجود بیاید میتوان به نامتقارن شدن سوراح بینی، زینی شکل شدن بینی، آسیب های پوستی، باریک شدن بیش از اندازه نوک بینی، بالا رفتن بیش از حد نوک بینی، باریک شدن بیش از حد پره های بینی و کم و یا زیاد شدن پره وسط بینی اشاره نمود.

دکتر فیروزه رئیسیان جراح و متخصص گوش و حلق و بینی از ابتدای شروع به کار حرفه ای خود در انجام عمل های زیبایی و بخصوص زیبایی بینی سعی بر استفاده  از روش های کاملا اصولی و تایید شده داشته و به همین دلیل امروزه به عنوان یکی از بهترین پزشکان زیبایی در کشور شناخته میشود. 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :