سوالات متداول

10 / 10
از 1 کاربر

سوال:  دوره نقاهت عمل جراحی بینی چقدر می باشد؟

پاسخ: دوره نقاهت این عمل با توجه به شرایط فیزیکی و بدنی بیمار میتواند از 3 الی 4 روز تا 10 روز متغیر باشد و بسته به نظر پزشک دارد.

----

سوال: کبودی و ورم اطراف چشم و بینی بعد از چند روز بهبود حاصل می یابد؟

پاسخ: کبودی های بعد از عمل معمولا پس از برداشتن پانسمان بینی از بین می رود ولی ممکن است برای برخی افراد مدت زمان بیشتری طول بکشد تا این کبودی ها از بین بروند همچنین ممکن است قسمت سفیدی برخی از بیماران خون مردگی هایی پیدا کند این مورد نیز بعد از گذشت یک الی دو هفته بهبود می یابد. ورم بینی امر جدا نشدنی جراحی بینی می باشد و برای تمام بیماران رخ میدهد. بهبودی ورم بینی بعد از عمل جراحی بینی با توجه به نوع پوست بینی افراد متفاوت است. به طور ثابت ورم بینی یکماه ثابت است و بعد از آن به مرور شروع به کاهش میکند و در بسیاری از افراد تا شش ماه پس از عمل بهبودی مناسبی رخ میدهد اما برای دریافت نتیجه قطعی از عمل می بایست تا یکسال صبر نمود و بعد در رابطه با نتیجه عمل جراحی بینی نظر قطعی داد.

---

سوال: آیا میتوان ورم بینی بعد از عمل را کاهش داد ؟

پاسخ: ورم بینی بعد از عمل امری طبیعی است و در واکنش بدن به عمل بینی اتفاق می افتد هر چه فرایند عمل گسترده تر باشد و زمان بیشتری صرف عمل بینی شود ورم آن نیز بیشتر خواهد شد. به طور قطع راهی برای درمان سریع ورم بینی وجود ندارد اما می توانید با کمپرس گرم، ماساژ موضعی و همچنین تزریق ناحیه ای سرعت بهبود یافتن ورم بینی را بیشتر نمود.

---

سوال: آیا می توان به کمک لیزر عمل بینی انجام داد؟

پاسخ : تا به امروز هیچ تحقیق اثبات شده ای در رابطه با تاثیر لیزر بر روی شکل و فرم دهی به بینی به ثبت نرسیده است و تنها راه درمان اشکالات بینی تنها جراحی بینی می باشد.

---

سوال: آیا با داشتن بینی گوشتی  میتوان جراحی بینی انجام داد؟

پاسخ: بینی گوشتی از نظر مردم عادی و جراح بینی دو تعریف مختلف دارد. به طور عموم اغلب مردم به بینی هایی که نوک بزرگی دارند بینی گوشتی می گویند. این در حالی است که ممکن است بینی به دلیل دارا بودن غضروف بزرگ به آن صورت دیده شود. این مدل از بینی به جراحی پاسخ مناسبی می دهند و دست جراح برای اقدامات بهتر بر روی بینی باز تر است اما بینی گوشتی از نظر جراح به بینی هایی گفته می شود که چربی بسیاری در زیر پوست بینی قرار داشته باشد و یا پوست بینی از نوع ضخیم باشد در این صورت جراحی با محدودیت هایی رو به روست که می بایست جراح قبل از عمل انتظارات بیمار از نتیجه بینی خود را براورد نماید و سپس به وی اطلاعات لازم در رابطه با بینی و همچنین فرایندی که در عمل وی انجام میشود را توضیح دهد تا شخص به طور کامل با شرایط بینی و نتیجه ای که در انتها برای وی رقم میخورد آشنا شود.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :